top of page
  • Skribentens bildKS

Rösta och var med och påverka!

Nu kan du på ett enkelt sätt gärna stöda vår valförbund "För alla lärare på Åland". Det är Sara Kemetter (Nr 8) från vår förening och Kimmo Mattsson (Nr 9) från Ålands Gymnasielärare som har bildat en valförbund. Nu har vi chansen att få t.o.m. två representanter in i OAJ's högsta organ. Är du medlem och har bankkoder så kan du på två minuter hjälpa din förening och välja - tack! Här kommer du direkt till valet!

Logga in till OAJs sida med dina bankkoder - klicka direkt på svenska (sv) och sedan på den gula fliken "Egna uppgifter". Sen rullar det på att du klickar dig till fullmäktigevalet 2022 och röstar. Tack!

Och hittar du en ännu tydligare beskrivning hur du skall göra. PDF


46 visningar0 kommentarer

Senaste inlägg

Visa alla

Comments


bottom of page